Відкриття музею АТО у місті Старокостянтинові

У м. Старокостянтинів, що на Хмельниччині, 1 березня 2018 року відкрили музей АТО. Це – один із перших музеїв, що зберігає та розповідає звитяжну і драматичну історію російсько-української війни.

Серед експонатів музею – стенд, присвячений діяльності Всеукраїнської громадської організації “Творча сотня “Рух до перемоги”. Волонтери “Творчої сотні…” також узяли участь в урочистому відкритті музею.

Керівник “Творчої сотні “Рух до перемоги” – відома письменниця і журналістка, випускниця Університету “Україна” Оксана Радушинська стала автором сценарію та ведучою заходу.

Чотири роки в Україні триває російсько-українська війна, якій ще на початках дали назву АТО. Чотири роки втрат і здобутків, сліз і радості, крові і вогню. Чотири роки, котрі назавжди змінили нас і Україну. Чотири роки, котрі вже стали історією. Нашою історією. Старокостянтинівщина із перших днів агресії включилася у боротьбу. Черги добровольців біля військкомату, військовослужбовці, готові захищати країну, перші, хто вирушив на війну, перші, хто повернулися 200-тими… Зібрати і зберегти історію Старокостянтинівщини у контексті АТО взяли собі за мету ініціатори створення Музею АТО. Рік наполегливої праці, сотні експонатів – світлини, артефакти з війни, особисті речі військовослужбовців…. Сьогодні ми відкрили Музей АТО у Старокостянтинові в приміщенні 42 Гарнізонного будинку офіцерів.

До присутніх – військових, громадськості, волонтерів, освітян, журналістів, родин полеглих героїв – з вітальним словом зверталися: голова ГО «Учасники АТО міста Старокостянтинова» підполковник Сергій Жмурко; міський голова Микола Мельничук; заступник начальника гарнізону з морально-психологічного забезпечення підполковник Igor Belan; депутат обласної ради, котрий першим відгукнувся на заклик підтримати проект Музею АТО, Вадим Лозовий; кавалер ордена «За мужність» ІІІ ст. боєць 90-го окремого десантно-штурмового батальйону, «кіборг»-захисник Донецького аеропорту Андрій Казмірчук.

Право перерізати символічну стрічку до Музею АТО надали дітям із родин полеглих Героїв АТО: Обухівському Івану, сину загиблого Обухівського Олега Васильовича; Шмерецькій Катерині, доньці загиблого Шмерецького Сергія Васильовича.

Освячення Музею і молебень здійснили капелани отець Юрій Ланик і отець Степан Капустинський.

З мистецькою складовою долучилася інструктор 42 гарнізонного будинку офіцерів Катерина Аргунова. Потужною складовою виступили волонтери Творчої сотні “Рух до перемоги”: заслужена артистка України Maja Onischuk, артистки Хмельницької обласної філармонії Олена Мишляковська-Урбанович та Яна Гарманюк, старший солдат ЗСУ Катя Колодинська, старшокласник Вадим Маєвський, ідейна натхненниця, режисер заходу Наталія Шабельник, я – ведуча, автор сценарію Оксана Радушинська, за пультом – працівник 42 ГБО Sergey Skop, відео – Євген Гулий.

Далі – татові фото. Світлин багато. Багато емоцій!

Оксана Радушинська