9 листопада 2016 року в нашому інституті відмічали одразу дві події: «День української писемності та мови» і «Вшанування 222 річниці з дня смерті Г.С. Сковороди».

Після написання всеукраїнського диктанту з української мови студенти на чолі з викладачами інституту взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Г.С. Сковороди, що знаходиться на території інституту.

Пізніше на заході, приуроченому до «Дня української писемності та мови», студенти та викладачі згадували, що, зародившись у давні часи, українська мова витерпіла страшне лихоліття, переживши утиски загарбників наших земель. Звучали поезії наших класиків про те, що, перегорівши, як криця, мова дійшла до нас чистою, мужньою, багатою. На важкому шляху становлення української мови були і перепони, і заборони, найкращі сини й дочки народу віддавали за рідне слово свої життя. На знак вшанування їх пам’яті було оголошено хвилину мовчання…

Із запаленими свічками дівчата у вишиванках читали вірш Ольги Яворської «Молитва». Набатом били слова відомого українського поета-подолянина Павла Гірника: «Не промовчи Шевченка у собі…».

Звучали чутливі й веселі народні пісні у виконанні студентів інституту.

Особливою родзинкою свята був презентаційний виступ молодої подільської поетеси, члена Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та літературної творчої спілки «Елітер» Ольги Рибчинської.

Під звуки романтичних поезій у виконанні авторки присутні вкотре відчули ніжність та мелодійність рідної мови й «колихалися душею на тихій Музі». Найбільше захоплення викликали поезії, що торкаються вічної теми кохання. Поетеса побажала сучасній молоді цінувати, берегти й постійно удосконалювати рідну мову, читати добірне з української та світової літератури, торкатися елітарного мистецтва, – таким чином відчуваючи себе частинкою величезного моноліту української нації.

Завершилося свято побажаннями із вірша «Говоріть» О. Лупія: «Говоріть і продовжуйте мові життя!»