Зустріч із відомим українським поетом Павлом Гірником «Не промовчи Шевченка у собі…»

Зустріч з відомим українським поетом Павлом Миколайовичем Гірником у нашому інституті відбулася 9 березня 2016 року з нагоди відзначення дня народження Великого Кобзаря, тому всі присутні мали прекрасну можливість ще раз поринути в атмосферу шевченківської глибини крізь призму світосприйняття, презентовану сучасним подільським поетом.

З біографії: Павло Гірник народився 30 квітня 1956 року, м. Хмельницький. Син письменника Миколи Андрійовича Гірника. Мати Тамара Дмитрівна (1926—1989) — етнограф. Закінчив 1973 року середню школу в Хмельницькому. Вчився на філологічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (1973—1974, закінчив перший курс), 1974 перевівся у Київський педагогічний інститут (закінчив 1977). Закінчив Вищі літературні курси в Москві (1987—1989). Працював учителем української мови і літератури в сільських школах Вінницької області (село Непедівка Козятинського району) та Хмельницької області (село Черепівка Хмельницького району, село Берегелі Красилівського району), завідувачем літературно-драматичної частини Хмельницького театру ляльок. Член Спілки письменників України (1984), а від 1996 — член Асоціації українських письменників.

Нині живе в селі Садовому поблизу  Деражні районного центру Хмельницької області.

Лауреат літературних премій: «Кришталева вишня» (1997), імені Андрія Малишка, імені Павла Усенка, імені Павла Тичини.

2 березня 2009 року присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка за книгу віршів «Посвітається».