“Метелики в крижаних панцирах” у проекті “Інклюзивна література”

У Хмельницькому в НВО №28 відбувся захід у рамках всеукраїнського проекту Інклюзивна література. Разом із модератором Юлією Радецькою презентували мою книгу “Метелики в крижаних панцирах” Видавництво Старого Лева. Ми поспілкувалися з шестикласниками на тему інклюзивної літератури, “особливих дітей”, необхідності навчання діток із інвалідністю разом зі здоровими однолітками.

Відрадно, що дітлахи знають про шрифт Брайля, й усі, крім одного хлопчика, засвідчили свою готовність бачити у своєму класі “особливих” школярів і на рівних із ними навчатися. Тим більше, що майже половина дітей товаришують, дружать чи бодай час від часу спілкуються з однолітками, котрі мають інвалідність. Тож теми табу у спілкуванні поміж дітьми немає.

Не було її й під час нашого заходу. Я розповіла школярам про своє навчання у школі, про сюжет “Метеликів…”, а, оскільки бібліотека НВО отримала в дарунок від організаторів акції та видавництва два примірника книги, тож багато дітлахів пообіцяли її прочитати.

На завершення заходу всіх дітей проанкетували на тему акції.

Оксана Радушинська