Презентація роману-есе сучасного публіциста Теленька Б.П. у стінах ВИШу

“…Маємо брати на свій карб найперше криваві свідчення власної історії й там, насамперед, шукати відповіді на непрості запитання нинішніх днів” (Богдан Теленько, «Коли засурмить Сьомий ангел»).

7 лютого 2016 р. у Хмельницькому інституті соціальних технологій відбулася знакова подія – ми поринули в атмосферу націєтворення та карбування окремих фактів історичної правди нашого народу – це сталося на презентації нового роману-есе відомого журналіста, сучасного публіциста й активного громадського діяча Теленька Богдана Петровича “Коли засурмить Сьомий ангел”. Зустріч із автором пройшла у щирій невимушеній атмосфері, викладачі та студенти мали можливість поставити запитання письменнику й отримати вичерпні грунтовні відповіді. Аудиторія складалася зі студентів та викладачів нашого закладу, але приємно, що на запрошення відгукнулися і були присутні представники Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи й Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Тараса Шевченка. Серед гостей та виступаючих були також студенти філологічного факультету Хмельницького національного університету.

Із вуст письменника звучали унікальні факти з історії нашої минувщини та сучасності, в які майстерно та толерантно введено євангельський контекст. Б. Теленько наголосив, що ми “маємо брати на свій карб найперше криваві свідчення власної історії й там, насамперед, шукати відповіді на непрості запитання нинішніх днів”.

Ілюстративною буде цитата автора, яка підсумувала зміст його виступу: “Йдемо, утверджуючи себе як народ, спливаючи кров’ю у часи недолі, шукаючи свій єдиний шлях з-поміж багатьох доріг, вибираючи собі поводирів, які часто заводили нас на манівці історії, та все ж щиро прагнучи вийти з тих сатанинських лабіринтів і спокус, у які нас далі штовхає нечистий. Бо ж ми віримо, не можемо не вірити у те, що Той, хто вершить нашу долю, таки не залишить нас наодинці з цим вселюдським злом, бо нині ми несемо на власних натруджених і зранених плечах свій чи то покутний, чи то жертовний хрест тим шляхом, який обрали з Його волі, водночас уповаючи до милості Спасителя та прагнучи щирого покаяння..” (Богдан Теленько, «Коли засурмить Сьомий ангел»).