Розвиток діяльності прес-служб у сучасному громадянському суспільстві

16 листопада 2016 року у Хмельницькому інституті соціальних технологій університету «України» відбулося засідання круглого столу на тему: «Розвиток діяльності прес-служб у сучасному громадянському суспільстві».

Приємно, що на одному рівні активності учасники обговорювали актуальні питання з організації інформаційно-комунікаційної діяльності прес-служб, причому виступали і студенти, і викладачі, і запрошені дієві у цій сфері практики.

Викладачі інституту та студенти ІV курсу спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» (Віт Ольга, Пригладь Тетяна, Клімова Катерина, Панасова Тетяна) висвітлювали питання нормативно-правових основ державної комунікаційної політики, розглядали теоретичні аспекти тактичного рівня діяльності прес-служб, підкреслили роль мас-мадіа у формуванні та розвитку інформаційного суспільства, презентували методики складання прес-релізу та дайджесту у контексті інформаційних запитів сучасного громадянського суспільства.

Найбільш презентабельним та змістовно наповненим був виступ представників Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Сінькової Світлани, Венгрової Тетяни та Герман Інни: вони розповіли про задоволення інформаційних потреб користувачів Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи, поділилися досвідом PR-діяльності та акцентували сучасні аспекти прес-діяльності дитячих бібліотек.

Практичну складову засідання круглого столу остаточно заповнили журналісти-практики. Досвідом інформаційної взаємодії регіональних ЗМІ (радіо) з державними та громадськими прес-службами поділилася редактор творчо-виробничого об’єднання «Радіо-Ефір» Філії національної телекомпанії України «Хмельницька регіональна дирекція «ПОДІЛЛЯ-ЦЕНТР». Про особливості взаємодії сучасного журналіста з державними прес-службами розповів Ящишен Андрій, завідувач соціально-правовим відділом газети Хмельницької міської ради «Проскурів».

Оскільки день заходу за датою співпав із Міжнародним днем толерантності, організаторами заходу було надано певної суттєвої уваги тому, яким чином має відбуватися висвітлення подій та подача інформації про людей з особливими потребами, звучали фрагменти міжнародної «Абетки толерантності» та рекомендації представникам прес-служб щодо спілкування з такими людьми, розробленими у контексті матеріалів Конвенції про права осіб з інвалідністю.

У ході круглого столу велося жваве обговорення усіх розгляданих питань, спілкування відбувалося в невимушеній сприятливій атмосфері, створеній працівниками інституту. А результатом була домовленість про подальшу співпрацю та наступні спільні проекти із розширенням формату заходу та окресленням нового спектру проблем сучасного комунікаційного простору.