19 квітня 2019 року на базі Хмельницького_інституту_соціальних_технологій_Університету „Україна” за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція „Навчання і виховання в інклюзивному освітньому просторі: теорія та практика”.

У конференції взяли участь більше ніж 80 науковців та практиків із різних закладів освіти України, що навчають та досліджують проблеми дітей та молоді з особливими освітніми потребами.

Із закладів вищої освіти, окрім Хмельницького інституту соціальних технологій Університету „Україна”, це: базова структура Університету „Україна” (м. Київ); Національна академія державного управління при Президентові України (м. Київ); Інститут спеціальної педагогіки НАПН України (м. Київ); Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України (м. Київ); Київський міжнародний університет; Київський університет імені Бориса Грінченка; Академія праці, соціальних відносин і туризму (м. Київ); КЗ „Житомирський інститут підвищення кваліфікації педагогічних працівників” Житомирської обласної ради; КЗ „Харківська гуманітарно-педагогічна академія” Харківської обласної ради; Львівський національний університет імені Івана Франка; ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”; Український католицький університет (м. Львів); Донецький національний університет імені Василя Стуса; КВНЗ „Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка”.

Від загальноосвітніх навчальних закладів, реабілітаційних центрів та громадських організацій це: Лабораторія психології особистості імені П.Р. Чамати (м. Київ); Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр № 1; Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 м. Хмельницького; Кам’янець-Подільська спеціальна школа-інтернат І-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради; Хмельницька спеціальна загальноосвітня школа №33; Хмельницький ліцей №15 імені Олександра Співачука; Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва; Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень „Родинний затишок” (м. Хмельницький); Незалежна громадська неприбуткова організація „Зелений хрест” (м. Львів).