Бібліотека – море книг, бібліотека – храм науки…

Сьогодні у читальній залі Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» відбулося відзначення Всесвітнього дня бібліотек. Відомо, що, аби відчувати себе частиною потужного моноліту нації, потрібно зберігати історичну пам’ять та мову. Саме в бібліотеці ми торкаємося нашої історії та мовних скарбів від давніх давен до сьогодення.

Ведуча свята, Головчук Лариса Леонтіївна, завідувач бібліотеки інституту й викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності, проникливо та з глибокою чутливістю і любов’ю до своєї професії повела присутніх у чудовий світ панування книги.

Із презентацією завідувача кафедри документознавства та інформаційної діяльності Броварської Олени Аркадіївни студенти та гості свята поринули в історію створення бібліотек від клинописів зі сховища Ашшурбаніпала у Ніневії до сучасних найбагатших фондами бібліотек європейського та світового значення. Присутні дізналися про цікаві долі окремих бібліотек та прикметну подвижницьку працю відомих бібліографів.

Чуттєво та пісенно прозвучала з вуст Росини Сиротенко, студентки нашого коледжу, «Молитва до книги»:

Відкрий мені свічадо своїх дум,
Відкрий свічадо мудрості своєї.
Я виросту – і мій глагол на глум
Підняти вже не зможуть фарисеї.
На ниві слова, на твоїй ріллі
Не для гордині піт проллю – то тління, –
А щоб себе на Божій знать землі
І Божим гідно зватися творінням….

(„Молитва до книги”)

 

Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (мудрості) відзначається це свято. А дарують людям вічну мудрість книг бібліотекарі. Вони завжди раді хорошим читачам, запрошують усіх охочих до храму науки.

Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки…
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
Вони – це згусток давнини,
Вони прийшли із давнини,
Як наша виспівана мова.
У них – боління тих людей,
Кому за біль – добро народів…

(П. Гоць «Бібліотека – море книг…»)