День української писемності та мови

 

Говоріть, почувайтеся, наче на святі,

і натхненні слова радість вам принесуть…

 

Сьогодні, у День української писемності та мови, у Хмельницькому інституті соціальних технологій Університету «Україна» відбувся цікавий захід «Ти постаєш в ясній обнові…»

У темній залі загорілася свічка і присутні побачили Нестора Літописця, який пером водив по паперу під звуки магічної старослов’янської мови…

Були і вірші, які лилися, як жива вода й закликали до боротьби, як набат, і пісні, що чарували лірикою та жартували про милого-миленького.

За традицією це свято проводять студенти першого курсу Хмельницького коледжу Університету «Україна» – цього разу І курс виступив блискуче. Велике «Дякуємо!» Борищук Марії, Сиротенко Росині, Шкробот Катерині, Костюк Насті та Гончаруку Андрію й Казімірову Богдану. Їх підтримали старшокурсниці Лободєва Ольга, яка з високою майстерністю професійної ведучої провела свято, та Перелигіна Діана гарним виконанням ліричної пісні.

Родзинкою свята був виступ гостя, нашого подільського поета, гумориста, громадського діяча Сергія Вознюка, з ім’ям якого тісно пов’язана історія створення нашого інституту. Як освітянин за покликанням Сергій Володимирович говорив про серйозність цієї події, про важливість відзначення Дня української писемності та мови сьогодні, як поет покликав нас у чарівний світ краси та гармонії слова, а як гуморист – перевів у широкий тематичний простір сатири та сарказму.

Фіналом такої події для всіх нас було приєднання до великої спільноти людей, які писали Диктант української єдності.

Яскравим і щирим побажанням слова О. Лупія дуже чуттєво прозвучали з вуст Сиротенко Росини:

….Говоріть, почувайтеся, наче на святі,

І натхненні слова радість вам принесуть.

Говоріть про любов і про віру у щастя,

Уникайте мовчання, нудьги і ниття,

Говоріть, хай в розмові слова веселяться,

Говоріть і продовжуйте мові життя…