Зустріч із українським поетом-піснярем Воньо Мирославом Михайловичем

19 квітня до нашого інституту завітав лауреат премії ім. Богдана Хмельницького (1999) та премії ім. Якова Гальчевського (1999), член Національної Всеукраїнської музичної спілки, український поет-пісняр, автор п’яти поетичних збірок та декількох магнітоальбомів і компакт-дисків Воньо Мирослав Михайлович.

Мирослав Михайлович розповів студентам про свій довгий та нелегкий творчий шлях. Розпочинав свою творчу кар’єру артистом ансамблю пісні і танцю «Верховина», що базується у Дрогобичі, та у Львівській хоровій капелі «Трембіта», актором Рівненського музично-драматичного театру, артистом ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької філармонії. Але, як він сам зізнався, його головна професія – пісня.

Мирославом Воньо написано вірші майже до 500 пісень. Серед них пісні, які широко відомі і співаються в народі: «Чарівна бойківчанка», «Весілля в Карпатах», «Кленовий вогонь», «Коні на вигоні», «Здрастуй, рідне село!», «Твоє весілля», «І тільки сниться пісня солов’їна», «Твоя пісня завжди поміж нас», «Вір у любов» та ін. Пісня на вірші Мирослава Воньо «Козацькому роду нема переводу» співається не тільки в Україні, а й усюди у світі, де тільки є українська діаспора.

Пісні на вірші Мирослава Воньо мали у своєму репертуарі Софія Ротару, Оксана Білозір, Марія Шалайкевич, Марія Ясіновська, Наталя Варлєй, Рената Довгаліс, Надія Крутова-Шестак, Ірина Фуштей, Тетяна Бученко, Броніслава Совтисік, Оксана Кульчицька, Дмитро Гнатюк, Микола Гнатюк, Іван Попович, Віталій Білоножко, Віктор Шпортько, Іван Мацялко, Михайло Поплавський, Олександр Болгарчук, Гаррі Сетьян, Анатолій Костенко, Степан Тимчишак, Олег Марцинківський, Павло Мрежук, Ігор Юрковський, Іван Красовський, ансамблі та гурти: «Верховина», «Льонок», «Козаки Поділля», «Кубанський козачий хор», «Самоцветы», «Гая», «Кримські зорі», «Смерічка», «Ватра», «Соколи», «Світозари», «Олеся», дует «Кохана, Коханий» у складі Наталі Мельник та Володимира Гуменчука, «Явір і Яворина»…

Мирослав Воньо співпрацював із такими композиторами, як Анатолій Кос-Анатольський, Володимир Івасюк, Олексій Екімян, Богдан Весоловський, Олексій Сердюк, Олександр Злотник, Т. Кукуруза, М. Балема, І. Сльота, В. Козупиця, Ю. Ільченко, В. Корепанов, М. Шалайкевич, О. Гавриш, В. Відоменко, І. Пустовий, Р. Чоланюк, М. Янченко, М. Мода, І. Юрковський, В.Гуменчук, П. Мрежук, Я. Дуб, Є. Боднаренко, О. Марцинківський та ін.