Культурологічний марафон «Забуті та втрачені культури – Частина І. Лемківщина»

Нещодавно для студентів Хмельницького інституту соціальних технологій розпочався культурологічний марафон «Забуті та втрачені культури – Частина І. Лемківщина». Кафедрою педагогіки, психології та загальноосвітніх дисциплін було підготовлено презентацію, яка ознайомила студентів із історичною довідкою, ареалом розселення, культурними особливостями такого зникаючого етносу, як лемки. Студентка ІІІ курсу спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» Віт Ольга акапельно виконала автентичні пісні лемків «Плине кача по Тисині…» та «Верше мій, верше».

Найбільш вагомим та змістовним у цьому заході був виступ головного редактора газети Міської Ради «Проскурів», відомого подільського письменника, автора низки публіцистичних праць та сучасного дослідника трагічних сторінок нашої історії та культури Богдана Петровича Теленька, який познайомив аудиторію з маловідомими болісними фактами виселення лемків з території України за часів комуністичного режиму та діяльністю існуючих лемківських об’єднань в Україні та діаспорі.

Результатом проведеного заходу є заохочення студентів до участі у заході «Лемківська ватра», який уже традиційно проводиться у Тернопільській області у липні щороку. Готується експедиція.