Медико-реабілітаційний центр “Чайка-Поділля”

На базі напряму підготовки “Здоров’я людини” працює медико-реабілітаційний центр „Чайка-Поділля”, який об’єднує масажні та фізіотерапевтичні кабінети, залу лікувальної фізичної культури, науково-дослідну лабораторію функціональної діагностики та реабілітації.

Мета роботи центру – комплексна реабілітація осіб із обмеженими функціональними можливостями в системі їхньої професійної та соціальної адаптації. У науково-дослідній лабораторії студенти навчаються проводити комплексне медико-біологічне обстеження, яке включає в себе антропометрію, спірографію, велоергометрію, динамометрію а також моніторинг динаміки змін у фізіологічному стані організму.

Медико-реабілітаційний центр, в якому практикуються наші студенти, оснащений новітніми технічними засобами фізичної реабілітації, які мають переваги у практичній діяльності фахівців у галузі знань «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини».

Технічне забезпечення представлено фізіотерапевтичними апаратами, а саме:

GREENPRESS 12 – апарат для косметичного і медичного лімфодренажа. Ефективно усуває лімфатичні набряки різного походження.

MYOMED 134, PIEZOWAVE – комплексний прилад для терапії із застосуванням біологічного зворотнього зв’язку по електроміографічному сигналу і тиску, а також для електростимуляції (через шкірну електронейростимуляцію).

DIMAPV – апарат для імпульсної магнітотерапії. Метод магнітотерапії є природнім біологічним методом. За рахунок глибокого проникнення у тканини і лімфатичну систему магнітні поля забезпечують інтенсифікацію міжклітинного обміну і кровообігу, що сприяє покращенню забезпечення всіх тканин і органів киснем.

SONOPULS 692V – застосовується для лікування малих і великих ділянок тіла; симптоматичного лікування хронічного постійного болю; зняття м’язових спазмів; попередження розвитку атрофії м’язів; локального покращення кровообігу; тренування м’язів; післяопераційної стимуляції м’язів для попередження розвитку тромбозів; підтримки або збільшення об’ємів руху м’язів;

OPTONZIMMER – лазерна терапія. Застосовується для покращення венозної і лімфатичної мікроциркуляції; модифікації сприйняття болю за рахунок впливу на поверхневі больові рецептори; стимуляції продукції ендорфінів; лікування гострого епікондиліту; хронічного епікондиліту; контрактури м’язів та ін.

TRACOMPUTER – сухе імпульсне комп’ютерне витягання хребта. Застосовується при захворюваннях м’яких тканин (скелетні м’язи, тентоніопатії, етезіопатії, спортивні перевантаження, перевантаження м’язових тканин, підтримка м’язової координації тощо); захворюваннях суглобів із порушенням функцій морфологічного характеру в індивідуальній індикації (наприклад, деякі стадії м’язового артозу і плечелопаткового периартриту й артрозу); викривлення хребта (з і без втрати чутливості), ішіас, люмбаго; порушення в суглобах (вертебральні болі); дископатії; перевантаження м’язів (паравертебральне напруження, гіпертонус м’язів кінцівок).

КОМП’ЮТЕРНА БІОРЕЗОНАНСНА ДІАГНОСТИКА покращує стан імунної системи організму; сприяє відновленню репаративних процесів у тканинах; проводить немедикаментозну терапію з приводу гострих та хронічних захворювань.