Спортивні здобутки

ОЛІМПІЙСЬКІ ВИДИ СПОРТУ В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ІНСТИТУТІ СОЦІАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Фехтування (від нім. Fechten) — спортивне індивідуальне єдиноборство, навіть у командних змаганнях бої проводяться один на один.

Спортивне фехтування було включено до програми Ігор І Олімпіади (1896 р., м. Афіни) серед чоловіків, а серед жінок з Ігор VIII Олімпіади (1924 р, м. Париж).

Розрізняють види спортивного фехтування залежно від використовуваної зброї:

  • фехтування на рапірах;
  • фехтування на шпагах;
  • фехтування на шаблях.

Рапіра — зброя, що коле, завдовжки 110 см і вагою 500 г, кисть руки захищена круглою гардою діаметром 12 см.

Шпага — зброя, що коле, завдовжки 110 см і вагою до 770 г, гнучкий сталевий клинок тригранного перетину, кисть руки захищена круглою гардою діаметром 13,5 см.

Шабля — зброя рублячо-колюча, завдовжки до 105 см, вагою 500 г, сталевий гнучкий клинок із овальною гардою, що захищає кисть від ударів.

Бій між двома фехтувальниками на будь-якому виді зброї проводиться на спеціальній доріжці, шириною 1,5 — 2 м і завдовжки 14 м, зробленою з електропровідного матеріалу, яка ізольована від апарату, що реєструє уколи або удари. Бій керується і оцінюється арбітром. Уколи й удари, нанесені фехтувальниками, реєструються лампами на електричному апараті. Фіксуються вони на основі електричної схеми, що проходить через зброю фехтувальника і його одяг, пов’язаних із апаратом дротяною системою. Арбітр оцінює удари й уколи, ґрунтуючись на свідченнях реєструючого апарату при обліку правил бою в кожному виді фехтування. Бої у видах зброї мають власні специфічні правила, що дозволяють зараховувати уколи й удари або оголошувати їх недійсними.

Означеним видом спорту займаються студенти напряму підготовки «Здоров’я людини» Хмельницького інституту соціальних технологій. Студенти групи ЗЛ-11 Солтанов Рахім, Мельник Тарас у складі збірної команди Хмельницької області взяли участь у Чемпіонаті України з фехтування серед юніорів, що проводився з 21 по 29 вересня 2013 року в м. Миколаїв. Наші студенти змагались у фехтуванні на рапірах. У командних змаганнях Хмельницька збірна перемогла команди Волинської області (45:29), потужну команду Миколаївської області (45:43), програла команді Львівської області (27:45) і в підсумку – 4 місце чемпіонату України з фехтування на рапірах серед юніорів.

Серед студентського товариства чільне місце займають Майстри спорту України:

  • студентка групи ЗЛз-51 Харчова Катерина – Майстер спорту України з фехтування,
  • студент групи ППФРз-21 Несвіт Григорій – Майстер спорту України з фехтування,
  • студент групи ЗЛ-31 Мельник Віталій – Майстер спорту України з кікбоксінгу,
  • студент групи ЗЛз-51 Петрук Андрій – Майстер спорту з лижних гонок та інші.

Тому ми не приховуємо надії і сподівань, що наші сьогоднішні переможці поповнять ряди Майстрів спорту України найближчим часом.

Професорсько-викладацький склад кафедри здоров’я людини і фізичної реабілітації вітає студентів з четвертим місцем та бажає наступних спортивних досягнень.