ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція „Підтримка та реабілітація учасників АТО в Україні: досвід та перспективи”

7 грудня 2017 року на базі нашого інституту відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція „Підтримка та реабілітація учасників АТО в Україні: досвід та перспективи”.

Багато студентів Хмельницького інституту соціальних технологій та Хмельницького коледжу Університету „Україна” є воїнами – захисниками територіальної цілісності нашої Батьківщини. На даний час в інституті навчається 160 студентів-учасників АТО.

З 2014 р. керівництво нашого закладу прийняло рішення підтримати воїнів, створивши максимально сприятливі умови для освіти студентів-учасників АТО. Зокрема, це затвердження індивідуальних графіків навчання, надання знижки на сплату освітніх послуг на загальну суму більше ніж 120 тис. грн. На даний час фінансування навчання учасників АТО, які є мешканцями м. Хмельницького та області здійснюється за рахунок бюджетної програми підтримки учасників АТО, яка прийнята Хмельницькою міською радою в січні 2017 р., аналогічна програма прийнята на сесії Хмельницької обласної ради у вересні 2017 р.

Будучи навчально-науковою установою, яка готує фахівців соціальної сфери, інститут не міг обмежитися тільки організаційною та фінансовою підтримкою учасників АТО. Тому на порядку денному стало проведення нинішньої, вже другої конференції, яка має стати важливим етапом систематичної науково-дослідної і практичної діяльності суспільства по реадаптації і реабілітації захисників нашої Батьківщини.

Співорганізаторами конференції виступили:

– Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького;

– Державна установа „Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області”;

– Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області;

– Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації;

– Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.

У роботі конференції взяли участь більш ніж 90 науковців та практиків з різних міст України (очно та заочно).

З представників владних структур це: представники Хмельницької міської ради, Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

З медичних закладів це лікарі, психологи та реабілітологи: ДУ „ТМО МВС України по Хмельницькій області”, Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни, Кабінету медико-психологічної реабілітації розладів пов’язаних зі стресом та їх наслідками тощо.

З вищих навчальних закладів це науково-педагогічні працівники: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського гуманітарного університету „Народна українська академія”, Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Хмельницького національного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та ін.

А також представники громадських організацій, волонтерів та духовенства.

За результатами обговорення учасники конференції зробили висновки, що за останній рік багато розроблено та реалізовано програм щодо підтримки та реабілітації учасників АТО, однак результат цих програм, як правило, має разовий, недовготривалий ефект. Саме тому для посилення реабілітаційного ефекту необхідним є поєднання технологій фізичної, психологічної та соціальної реабілітацій для учасників АТО через створення Центру комплексної реабілітації для військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, а також членів їх сімей.